Qarku Colmar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°05′00″V 7°22′00″L / 48.0833°V 7.36667°L / 48.0833; 7.36667

Qarku Colmar
Frëngjisht : Arrondissement de Colmar
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Alto Rin
Kryeqyteti Colmar
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Colmar është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Alto Rin.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]