Qarku Fontenay-le-Comte

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 46°28′00″V 0°49′00″P / 46.4667°V 0.816667°P / 46.4667; -0.816667

Qarku Fontenay-le-Comte
Frëngjisht : Arrondissement de Fontenay-le-Comte
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Vendée
Kryeqyteti Fontenay-le-Comte
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Fontenay-le-Comte është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Vendée.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]