Qarku Libourne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 44°54′00″V 0°14′00″P / 44.9°V 0.23333333°P / 44.9; -0.23333333

Qarku Libourne
Frëngjisht : Arrondissement de Libourne
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Gironda
Kryeqyteti Libourne
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Libourne është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Gironda.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]