Qarku Mauriac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 45°12′00″V 2°20′00″L / 45.2°V 2.33333333°L / 45.2; 2.33333333

Qarku Mauriac
Frëngjisht : Arrondissement de Mauriac
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Cantal
Kryeqyteti Mauriac
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 152


Qarku Mauriac është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Cantal.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]