Qarku Mirande

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 43°31′00″V 0°24′00″L / 43.51666667°V 0.4°L / 43.51666667; 0.4

Qarku Mirande
Frëngjisht : Arrondissement de Mirande
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Gers
Kryeqyteti Mirande
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Mirande është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Gers.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]