Qarku Montargis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°00′00″V 2°44′00″L / 48°V 2.73333333°L / 48; 2.73333333

Qarku Montargis
Frëngjisht : Arrondissement de Montargis
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Loiret
Kryeqyteti Montargis
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 451


Qarku Montargis është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Loiret.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]