Qarku Montbéliard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 47°31′00″V 6°48′00″L / 47.516666666667°V 6.8°L / 47.516666666667; 6.8

Qarku Montbéliard
Frëngjisht : Arrondissement de Montbéliard
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Doubs
Kryeqyteti Montbéliard
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 252


Qarku Montbéliard është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Doubs.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]