Qarku Muret

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 43°27′00″V 1°20′00″L / 43.45°V 1.33333333°L / 43.45; 1.33333333

Qarku Muret
Frëngjisht : Arrondissement de Muret
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Haute-Garonne
Kryeqyteti Muret
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 311


Qarku Muret është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Haute-Garonne.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]