Qarku Palaiseau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°42′44″V 2°14′05″L / 48.71222222°V 2.23472222°L / 48.71222222; 2.23472222

Qarku Palaiseau
Frëngjisht : Arrondissement de Palaiseau
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Essonne
Kryeqyteti Palaiseau
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 913


Qarku Palaiseau është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Essonne.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]