Qarku Paris

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Stampa:-start-

Stampa:-start-


Qarku Paris
Frëngjisht : Arrondissement de Paris
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Île-de-France
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Paris është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Île-de-France.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]