Qarku Saint-Denis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 20°52′58″J 55°26′55″L / 20.88277778°J 55.44861111°L / -20.88277778; 55.44861111

Qarku Saint-Denis
Frëngjisht : Arrondissement de Saint-Denis
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Reunioni
Kryeqyteti Saint-Denis
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 9741


Qarku Saint-Denis është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Reunioni.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]