Qarku Saint-Gaudens

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 43°06′00″V 0°43′00″L / 43.1°V 0.716667°L / 43.1; 0.716667

Qarku Saint-Gaudens
Frëngjisht : Arrondissement de Saint-Gaudens
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Haute-Garonne
Kryeqyteti Saint-Gaudens
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 312


Qarku Saint-Gaudens është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Haute-Garonne.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]