Qarku Sarcelles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°59′50″V 2°22′43″L / 48.99722222°V 2.37861111°L / 48.99722222; 2.37861111

Qarku Sarcelles
Frëngjisht : Arrondissement de Sarcelles
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Val-d'Oise
Kryeqyteti Sarcelles
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 952


Qarku Sarcelles është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Val-d'Oise.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]