Qarku Sartène

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 41°37′18″V 8°58′27″L / 41.6217°V 8.97417°L / 41.6217; 8.97417

Qarku Sartène
Frëngjisht : Arrondissement de Sartène
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Corse-du-Sud
Kryeqyteti Sartène
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 2A4


Qarku Sartène është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Corse-du-Sud.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]