Qarku Strasbourg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°35′16″V 7°45′18″L / 48.58791°V 7.7550677777778°L / 48.58791; 7.7550677777778

Qarku Strasbourg
Frëngjisht : Arrondissement de Strasbourg
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Bas-Rhin
Kryeqyteti Strasbourg
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 678


Qarku Strasbourg është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Bas-Rhin.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]