Qarku Strasbourg-Campagne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 48°35′00″V 7°45′00″L / 48.5833°V 7.75°L / 48.5833; 7.75

Qarku Strasbourg-Campagne
Frëngjisht : Arrondissement de Strasbourg-Campagne
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Bas-Rhin
Kryeqyteti Strasbourg
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Strasbourg-Campagne është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Bas-Rhin.

Përbërja[redakto | përpunoni burim]

Kantonët[redakto | përpunoni burim]

Komunat[redakto | përpunoni burim]

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]