Qarku Thiers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 45°51′27″V 3°32′32″L / 45.8575°V 3.54222222°L / 45.8575; 3.54222222

Qarku Thiers
Frëngjisht : Arrondissement de Thiers
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Puy-de-Dôme
Kryeqyteti Thiers
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 635


Qarku Thiers është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Puy-de-Dôme.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]