Qarku Thionville-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 49°21′V 6°09′L / 49.35°V 6.15°L / 49.35; 6.15

Qarku Thionville-Est
Frëngjisht : Arrondissement de Thionville-Est
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Moselle
Kryeqyteti Thionville
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 577


Qarku Thionville-Est është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Moselle.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]