Qarku Toulon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 43°07′00″V 5°56′00″L / 43.1167°V 5.93333°L / 43.1167; 5.93333

Qarku Toulon
Frëngjisht : Arrondissement de Toulon
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Var
Kryeqyteti Toulon
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Toulon është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Var.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]