Qemal Këllëçdaroglu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Politikan turq Qemal Këllëçdaroglu
Logo

Qemal Këllëçdaroglu (turqisht: Kemal Kılıçdaroğlu; lindur më 17 dhjetor 1948 në Ballëxha/Nazëmije, Provinca Tunxheli, Turqi) është kryetar i saj e Partisë Republikane Popullore (CHP) dhe udhëheqës i opozitës në Turqi. Ai është një Alevi dhe një Bektashi praktikant.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Qemal Këllëçdaroglu – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale