Quintanar del Rey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Quintanar del Rey
Qytet
Stema_figuraBandera de Quintanar del Rey.svg
Vendndodhja
Quintanar del Rey is located in Spanjë
Quintanar del Rey
Quintanar del Rey

Koordinatat: 39°20′44″V 1°55′41″P / 39.34556°V 1.92806°P / 39.34556; -1.92806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Cuenca
Qarku Manchuela
Kryetari i Bashkisë Martín Cebrián López
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 80 km2
Lartësia 728 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 16220
Prefiksi +34 (Spain) + 969 (Cuenca)
Koordinatat 39° 20′ 44″ Veri

1° 55′ 41″ Perëndim

Faqja Zyrtare quintanardelrey.es


Quintanar del Rey është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Manchuela, të provincës Cuenca, në Castile-La Mancha. Quintanar del Rey ka 7899 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 80 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]