Qysh.me

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Logo e Qysh Me
Logo e Qysh.Me
Webfaqja www.qysh.me
Tipi i faqes Edukim
Regjistrim 2013
Gjuha(t) e gjendshme Shqipe
Pronari Valon Badivuku[1], Korab Osmanaj[1], Uranik Begu[2]
Krijuar nga

Fisnik Sylka[3], Dardan Hasku[4], Jeta Mehmeti [5], Arbona Draga[6],Diamant Sallahu[7],Vala Mobile[8],

Arbona Draga[9],IPKO[10],
Të ardhura 80.000+ Euro

Qysh.me është portal edukativ i pavarur në gjuhën shqipe, me seli në Prishtinë, i themeluar në fillim të vitit 2011. Me një laramani temash të ndryshme nga të gjitha sferat e jetës dhe dizajn atraktiv webfaqja Qysh Me, shumë shpejtë ka depërtuar në zemrat e shfrytëzuesve shqiptarë të internetit. brenda vetëm disa muajsh të ekzistimit të tij, Qysh Me kishte shënuar rritje rekorde të vizitueshmërisë dhe ishte radhitur[11] në mesin e 15 ueb-faqeve më të vizituara shqiptare në internet.

Sot ndërkaq është portal edukativ lider në gjuhën shqipe. Është ueb-faqe dominuese në Kosovë, në Shqipëri, Maqedoni, Mal të Zi, Luginë të Preshevës, dhe kudo ku jetojnë shqiptarët.

Qysh Me e ka përmbushur edhe një mision tjetër të shenjtë. Pos që ka ofruar një dritare për informim të shpejtë dhe të thjeshte në gjuhën shqipe ka vendosur standarde për zhvillimin e portaleve dhe ueb-faqeve të tjera në gjuhën shqipe, ka ndikuar në azhurnimin e faqeve ekzistuese shqiptare, ndërkaq suksesi i tij ka nxitur edhe shumë kompani e individ t’i rreken projekteve të ngjashme.

Qysh Me me xhelozi e ruan pavarësinë e tij dhe emrin e besueshëm që ka krijuar në mesin e lexuesve. Kjo pavarësi editoriale ka ndikuar që portali edukativ Qysh Me të jetë burim i besueshëm i mesimeve te thjeshta – të cilat janë cituar nga mediat me të fuqishme lokale, rajonale[12][13][14] e madje edhe ato botërore[15].

Së fundi, për t’i ndjekur trendet botërore të portaleve dhe për të qenë sa më afër lexuesve të devotshëm, Qysh Me ka ndryshuar pamjen dhe ka shtuar disa rubrika unike, ndërsa së shpejti do të ofrojë dhe shumë risi të tjera.ne dhjetor 2015[12] dizajni i ri, eshte punuar nga ekpi i Qysh Me dhe zhvilluar nga kompania “SAP LLC[16]”, dallohet tërësisht nga sajtet tjera me motiv edukativ, eshte i pershtatshem per te gjilla llojet e pajisjeve elektornike nga telefonat mobil, tabletat e ndryshe deri tek kopjuteret.

Kategorite[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Tani e tutje në dizajnin e ri në kategorine “BALLINA” do të gjeni nga 10 artikull nga cdo rubrike. Ndërkohë do të lëshohen edhe rubrika tjera si dhe jane duke u testuar forma te tjera atelrnative me video artikuj, tani jane 8 kategori kryesore si dhe 32 nenkategori: Kategoria: TEKNOLOGJI[17] Kategoria: RECETA[18] Kategoria: SOCIALE[19] Kategoria: SHËNDET[20] Kategoria: PUNE[21] Kategoria: SHTEPIAKE[22] Kategoria: FAMILJA[23] Kategoria: EDUKIM[24] Kategoria: MAKINAT[25]

Motoja e Qysh.Me është “Mëso qysh me bo gjithçka”


External links[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. ^ a b "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali origjinali më 28 janar 2016. Marrë më 25 janar 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 2. ^ [https://web.archive.org/web/20160128015814/http://arbk.org/sq/Rezultatet-e-Bizneseve/70987708 Arkivuar 28 janar 2016 tek Wayback Machine Valon Badivuku, Korab Osmanaj, Uranik Begu]
 3. ^ Artikujt e shkruar nga Fisniku ne Qysh Me
 4. ^ Artikujt e shkruar nga Dardani ne Qysh Me [1],
 5. ^ Artikujt e shkruar nga Jeta ne Qysh Me
 6. ^ Artikujt e shkruar nga Arbona ne Qysh Me
 7. ^ Artikujt e shkruar nga Diamanti ne Qysh Me
 8. ^ Artikujt e shkruar nga Vala ne Qysh Me
 9. ^ Artikujt e shkruar nga Raffeisen Bank ne Qysh Me
 10. ^ Artikujt e shkruar nga IPKO ne Qysh Me
 11. ^ http://www.alexa.com/siteinfo/qysh.meAlexa has a rich history of providing deep analytical insights to benchmark, compare and optimize businesses on the web.
 12. ^ a b "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali origjinali më 13 dhjetor 2015. Marrë më 25 janar 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 13. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali origjinali më 9 dhjetor 2015. Marrë më 25 janar 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 14. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali origjinali më 4 mars 2016. Marrë më 25 janar 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
 15. ^ https://www.reddit.com/r/qyshme
 16. ^ http://www.sindikata.org
 17. ^ http://www.qysh.me/teknologji/
 18. ^ http://www.qysh.me/receta/
 19. ^ http://www.qysh.me/sociale
 20. ^ http://www.qysh.me/shendet/
 21. ^ http://www.qysh.me/pune/
 22. ^ http://www.qlssysh.me/shtepiake/
 23. ^ http://www.qysh.me/familja/
 24. ^ http://www.qysh.me/edukim/
 25. ^ http://www.qysh.me/makinat/