Rábanos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Rábanos
Komunë dhe qytezë
Vendndodhja
Rábanos is located in Spanjë
Rábanos
Rábanos

Koordinatat: 42°19′V 3°16′P / 42.317°V 3.267°P / 42.317; -3.267

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Burgos
Qarku Montes de Oca
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40.64 km2
Lartësia 1186 m (m.n.d.)
Popullsia 93 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 9268


Rábanos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Montes de Oca, të provincës Burgos, në Castile dhe León. Rábanos ka 93 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 40.64 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]