Réallon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Réallon
Komunë
noform
Pamje nga Réallon
Vendndodhja
Réallon is located in Franca
Réallon
Réallon
44°35′44″V 6°21′53″L / 44.595555555556°V 6.3647222222222°L / 44.595555555556; 6.3647222222222Koordinatat: 44°35′44″V 6°21′53″L / 44.595555555556°V 6.3647222222222°L / 44.595555555556; 6.3647222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 71.4 km2
Popullsia 253 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05160
INSEE 05114
Faqja Zyrtare http://www.reallon.fr


Réallon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Réallon ka një popullsi prej 253 banorë dhe sipërfaqe 71.4 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Réallon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale