Ròtova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ròtova
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Ròtova is located in Spanjë
Ròtova
Ròtova

Koordinatat: 38°56′0″V 0°15′31″P / 38.93333°V 0.25861°P / 38.93333; -0.25861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Safor
Kryetari i Bashkisë Antonio García Serra
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.5 km2
Lartësia 74 m (m.n.d.)
Popullsia 1341 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Rotoví, rotovina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46725
Koordinatat 38° 56′ 0″ Veri

0° 15′ 31″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.rotova.es


Ròtova është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Safor, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Ròtova ka 1341 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]