Raça (Gjakovë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Raçë
Fshat
Vendndodhja
Raçë is located in Kosova
Raçë
Raçë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 346 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 21′ 3″ Veri

20° 27′ 6″ Lindje

Raçë është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]