Radio Vatikani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Radio Vatikani (Radio Vaticana, Statio Radiophonica Vaticana) është një program radiofonik ndërkombëtar i Selisë së Shenjtë, që ka për detyrë njoftimin e veprimtarive të Vatikanit, kishës katolike dhe kishave të tjera si edhe përhapjen e mësimeve katolike tek besimtarët.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Programi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Radio Vatikani në gjuhën shqipe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Financimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]