Rangárþing ytra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rangárþing ytra
Qytet
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Jugor
Provinca Zona Jugore
Kryetari i komunës Ágúst Sigurðsson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3,188 km2
Dendësia 0.49 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00

Rangárþing ytra (islandisht: Rangárþing ytra), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Jugor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore jugore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]