Ramiro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Rascafría)
Jump to navigation Jump to search
Ramiro, Valladolid
Komunë
Vendndodhja
Ramiro, Valladolid is located in Spanjë
Ramiro, Valladolid
Ramiro, Valladolid

Koordinatat: 41°13′43″V 4°47′10″P / 41.22861°V 4.78611°P / 41.22861; -4.78611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Valladolid
Qarku
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.2 km2
Popullsia 44 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 13′ 43″ Veri

4° 47′ 10″ Perëndim


Ramiro, Valladolid është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Valladolid, në Castile dhe León. Ramiro, Valladolid ka 44 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 21.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]