Rashinca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Rashincë
Rrashinë
Fshat
Vendndodhja
Rashincë is located in Kosova
Rashincë
Rashincë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Shtime
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 543 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 26′ 36″ Veri

21° 4′ 32″ Lindje

Rashincë është një vendbanim në komunën e Shtimes, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Rrashinë.

Shih dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]