Rasim Thaçi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rasim Thaqi
Emri:Rasim Thaqi Cima
Ditëlindja: (1949-07-12) 12 Korrik, 1949 (71 vjeç)[nevojitet citimi]
Vendlindja:Kosova Kosova, Vukovc
Mediumi:Humorist
Nacionaliteti:Shqiptar
Webfaqja

Rasim Thaçi lindi me (12 korrik 1949, Vukoc, Kosovë) është humorist shqiptar i njohur veçanërisht për personazhin e tij fiktiv Cima. Njihet për gjestet dhe mimikën e tij speciale.

Skeçe Humoristike[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Treshi Përsheshi - (1986-1990)
 • Cimë Baushtella - (2006)
 • Nusja nga Diaspora - (2007)
 • Lajmi në Gurbet - (2008)
 • Cimë kulleri te Lec katunari - (2008)
 • Leci te mulla Cima - (2008)
 • Cima Taxi 1 - (2009)
 • Cimë Baksuzi - (2009)
 • Cima ne Cia - (2009)
 • Cimë Polici - (2010)
 • Cimë te baba sheh - (2010)
 • Cimë Polici - (2011)
 • Rrota e Cimes - (2011)
 • Cimë Taxi 2 - (2011)
 • Haxhi Cima ne diskotekë - (2011)
 • Rrasja Vllaut n'gjermoni - (2013)
 • Dreqi n'Qeveri - (2013)
 • Cima te Tezja - (2013)
 • Hajnat e Vove - (2014)
 • Siguresa e Cimës - (2014)
 • Rruga e Boss Kungjit - (2014)
 • kartela e bankes - 2016
 • Bon apeti - 2017
 • Cima te Gazuzi - 2018

Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.