Rastushi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rastushi
Растеш
Fshat
noform
Vendndodhja
Rastushi is located in Maqedonia e Veriut
Rastushi
Rastushi
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Brod
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Jugperëndimor
Lartësia 817 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6536
Prefiksi (+389) 045
Targa MB
Koordinatat 41° 44′ 48″ Veri

21° 06′ 12″ Lindje

Popullsia 58 banorë (2002)

Rastushi (maqedonisht: Растеш) është një fshat në komunën Brod, Maqedoni.