Rautavaara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rautavaara
Rautavaaran kunta
Komunë
noform
Savontie road in Rautavaara
Stema_figura
Vendndodhja
Rautavaara is located in Finlanda
Rautavaara
Rautavaara
Vendndodhja e Rautavaara në Finlandë

Koordinatat: 63°29.7′V 28°18′L / 63.4950°V 28.300°L / 63.4950; 28.300

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Savonia Veriore
Provinca Finlanda Lindore
Kryetari i komunës Matti Matikainen
Të dhëna të tjera
Themelimi 1874
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.rautavaara.fi


Rautavaara (finlandisht: Rautavaaran kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Lindore, dhe është pjesë e rajonit Savonia Veriore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]