Ravoniku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Flag of Albania.svg Ravoniku
Noimage.png
Emri: Ravonik
Qarku: Korçë
Rethi: Korçë
Komuna: Komuna Drenovë
Kryeplak: -
Popullsia: 1036 banorë
Kodi telefonik: -
Lartësia mbidetare: -
Gjerësia gjeografike: -
Gjatësia gjeografike: -
Web-faqe: s'ka

Ravoniku është një fshat në Rrethin e KorçësShqipëri.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ravoniku ndodhet 2 km. larg ne jug-perendim te Korces.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Eshte e zhvilluar bujqesia dhe blektoria

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Arsimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]