Razapola

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Razapolë
Лазарополе
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Republika e Maqedonisë
Rajoni Pollog
Komuna Mavrovë dhe Radostushë

Razapolë, edhe Razalopolë, (maqedonisht: Лазарополе/Lazaropole) ёshtё fshat nё komunën e Mavrovës dhe Radostushës, Maqedoni.