Real, Valencia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Real, Valencia
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Real, Valencia is located in Spanjë
Real, Valencia
Real, Valencia

Koordinatat: 39°20′9″V 0°36′34″P / 39.33583°V 0.60944°P / 39.33583; -0.60944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Alta
Kryetari i Bashkisë María Dolores López Garrigós
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.3 km2
Lartësia 135 m (m.n.d.)
Popullsia 2329 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Realer, realera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46194
Koordinatat 39° 20′ 9″ Veri

0° 36′ 34″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.realdemontroi.es


Real, Valencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Real, Valencia ka 2329 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]