Rebrişoara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rebrişoara
Komunë
Vendndodhja
Rebrişoara is located in Rumania
Rebrişoara
Rebrişoara

Koordinatat: 47°17′V 24°27′L / 47.283°V 24.450°L / 47.283; 24.450

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 136.87 [1] km2
Popullsia 4883 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427240
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Gersa I, Gersa II, Poderei, Rebrişoara


Rebrişoara është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 4883 banorësh dhe sipërfaqe 136.87 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Gersa I, Gersa II, Poderei, Rebrişoara.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)