Rene Strickler

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

René Strickler (emri i plotë René Guillermo Strickler Zender) është një aktor telenovelash lindur më 27 prill 1962 në Córdoba, Argjentina.

Është i martuar me Patricia Rangel dhe ka dy djem Andres dhe Yanic. Jeton në Meksiko. Me origjinë është nga Gjermania/Anglia, por i lindur në Argjentina. Emigroi ne Meksiko në 1986.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

"Atrévete a soñar" (2009) TV series .... Rodrigo

"Cuidado con el ángel" .... Leopardo (2008)

"Tormenta en el paraíso" .... Hernán Lazcano (2007)

"Yo amo a Juan Querendón" (2007)

"Destilando amor" - Dashuri dhe Tekila.... Dr. Alonso Santoveña (2007)

"Amar sin límites" .... Mauricio Duarte (2006)

"Mundo de fieras" - Intriga.... Edgard (2006)

Premio lo Nuestro a la música latina 2006 (2006) (TV) ....

"Piel de otoño" .... Santiago Mestre (2005)

"Sueños y caramelos" .... Rafael Monraz (2005)

"Mariana de la noche" .... Dr. Camilo Guerrero (2003-2004)

"De pocas, pocas pulgas" .... Adrián (2003)

"Mujer bonita" (2001) TV mini-series .... José Enrique

"Amigas y rivales" - Mike dhe Rivale.... Carlos Torreblanca (2001)

"Ramona" (2000) TV series .... Felipe Moreno

"Sin ti" .... Luis David (1998)

"El privilegio de amar" - E drejta per te dashuruar.... Víctor Manuel Duval Rivera (1998)

"¿Qué nos pasa?" (1998)

"Alguna vez tendremos alas" (1997) TV series .... Nacho Nájera