Renji Abarai

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Renji Abarai (Japonisht: 阿散井 恋次) është personazh fiktiv në serialin e animuar Bleach i krijuar nga Tite Kubo. Ai është zv.kapiten i divisionit 6 në Gotei 13. Zëri i tij bëhet nga Kentarō Itō dhe Reiko Kiuchi (si fëmijë) në gjuhën japoneze. Zëri i tij bëhet nga Wally Wingert dhe Yuri Lowenthal (si fëmijë) në gjuhën angleze.