Reshtani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Reshtan
Rreshtan
Fshat
Vendndodhja
Reshtan is located in Kosova
Reshtan
Reshtan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Therandë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 360 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 21′ 31″ Veri

20° 47′ 34″ Lindje

Reshtan është një vendbanim në komunën e Therandës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Rreshtan.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]