Revest-Saint-Martin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Revest-Saint-Martin
Komunë
noform
Pamje nga Revest-Saint-Martin
Stema_figura
Vendndodhja
Revest-Saint-Martin is located in Franca
Revest-Saint-Martin
Revest-Saint-Martin
44°00′41″V 5°49′36″L / 44.011388888889°V 5.8266666666667°L / 44.011388888889; 5.8266666666667Koordinatat: 44°00′41″V 5°49′36″L / 44.011388888889°V 5.8266666666667°L / 44.011388888889; 5.8266666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.56 km2
Popullsia 62 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04230
INSEE 04164


Revest-Saint-Martin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Revest-Saint-Martin ka një popullsi prej 62 banorë dhe sipërfaqe 7.56 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Revest-Saint-Martin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale