Revest-des-Brousses

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Revest-des-Brousses
Komunë
noform
Pamje nga Revest-des-Brousses
Stema_figura
Vendndodhja
Revest-des-Brousses is located in Franca
Revest-des-Brousses
Revest-des-Brousses
43°58′19″V 5°40′18″L / 43.971944444444°V 5.6716666666667°L / 43.971944444444; 5.6716666666667Koordinatat: 43°58′19″V 5°40′18″L / 43.971944444444°V 5.6716666666667°L / 43.971944444444; 5.6716666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.95 km2
Popullsia 271 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04150
INSEE 04162


Revest-des-Brousses është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Revest-des-Brousses ka një popullsi prej 271 banorë dhe sipërfaqe 22.95 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Revest-des-Brousses – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale