Revonnas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Revonnas
Komunë
noform
Pamje nga Revonnas
Stema_figura
Vendndodhja
Revonnas is located in Franca
Revonnas
Revonnas
46°09′44″V 5°19′49″L / 46.162222222222°V 5.3302777777778°L / 46.162222222222; 5.3302777777778Koordinatat: 46°09′44″V 5°19′49″L / 46.162222222222°V 5.3302777777778°L / 46.162222222222; 5.3302777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.75 km2
Popullsia 912 banorë
Dendësia 118 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01250
INSEE 01321


Revonnas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Revonnas ka një popullsi prej 912 banorë dhe sipërfaqe 7.75 km², me një dendësi prej 118 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]