Rexhep Shala

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rexhep Shala
Ministër i Punëve të Brendshme
In office
16 qershor – 23 dhjetor, 1924
PasardhësiAbdurrahman Dibra
Pasuar ngaAhmet Zogu
Të dhënat vetjake
Lindur më1882
Prizreni, Perandoria Osmane
Vdiq më1943
KombësiaShqiptar
Profesioniushtarak, nëpunës

Rexhep Shala (Prizren, 1882 - 1943) ka qenë ushtarak, nëpunës dhe ministër i Brendshëm i Shqipërisë gjatë periudhës 16 qershor, 192423 dhjetor, 1924.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Society.svg Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.