Reyhan Angelova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Reyhan Angelova
Lindi(1986-07-23)23 korrik 1986
Yambol, Bulgaria
VdiqGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
Sofia, Bulgaria
ZhanretPop-folk
Singer
Vitet aktik2001-2005
LabeliPayner

Reyhan Angelova (bullgarisht: Рейхан Ангелова, Yambol, 23 korrik 1986 - 25 gusht 2005, Sofia) ishte një këngëtare bullgare e popit. Një etnike romë që këndonte në turqisht, ajo filloi karrierën e saj si këngëtare në Orkestrën Kristal dhe publikoi dy albume, e ndjekur nga një album solo në 2003. Reyhan vdiq në një aksident automobilistik në 2005.