Ribariqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ribariqi
Fshat
noform
Vendndodhja
Ribariqi is located in Serbia
Ribariqi
Ribariqi
42°58′15″V 20°28′11″L / 42.9707°V 20.4697°L / 42.9707; 20.4697Koordinatat: 42°58′15″V 20°28′11″L / 42.9707°V 20.4697°L / 42.9707; 20.4697
Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Rashka
Komuna Tutini
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 726 m (m.n.d.)
Popullsia 1 025 banorë (2011)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Prefiksi +381 0(20)
Targa TT

Ribariqi është një vendbanim në komunën e Tutinit në Serbi.

Zhvillimi i popullsisë
Viti19481953196119711981199120022011
Popullsia4705676206919219578851 025 [1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ http://pod2.stat.gov.rs/ObjavljenePublikacije/Popis2011/Knjiga20.pdf