Ribeauville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ribeauville
Komunë
noform
Pamje nga Ribeauville
Vendndodhja
Ribeauville is located in Franca
Ribeauville
Ribeauville
50°02′35″V 3°35′09″L / 50.043055555556°V 3.5858333333333°L / 50.043055555556; 3.5858333333333Koordinatat: 50°02′35″V 3°35′09″L / 50.043055555556°V 3.5858333333333°L / 50.043055555556; 3.5858333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.58 km2
Popullsia 73 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02110
INSEE 02647


Ribeauville është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Ribeauville ka një popullsi prej 73 banorë dhe sipërfaqe 3.58 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ribeauville – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale