Ribeyret

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ribeyret
Komunë
Vendndodhja
Ribeyret is located in Franca
Ribeyret
Ribeyret
44°24′48″V 5°33′17″L / 44.413333333333°V 5.5547222222222°L / 44.413333333333; 5.5547222222222Koordinatat: 44°24′48″V 5°33′17″L / 44.413333333333°V 5.5547222222222°L / 44.413333333333; 5.5547222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.87 km2
Popullsia 100 banorë
Dendësia 6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05150
INSEE 05117


Ribeyret është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Ribeyret ka një popullsi prej 100 banorë dhe sipërfaqe 17.87 km², me një dendësi prej 6 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ribeyret – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale