Richart Báez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Richart Báez
Të dhënat personale
Emri i plotëRichart Báez
Data e lindjes (1973-07-31) 31 Korrik, 1973 (48 vjeç)
Vendi i lindjesAsunción, Paraguaji
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1995Olimpia
1996Avispa Fukuoka
1997Universidad Chile
1998Audax Italiano La Florida
1998-1999América
1999-2000Olimpia
2000-2001Atlético Celaya
2001-2003Olimpia
200412 Octubre
2004-2005Municipal
2005Sportivo Luqueño
Ekipi kombëtar
1995–2002Stampa:PARf26(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Richart Báez (lindur më 31 Korrik 1973) është një ish-futbollist paraguaji.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin paraguaji ka luajtur 26 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:PARf
Vite Ndeshje Gola
1995 8 1
1996 5 0
1997 6 1
1998 1 0
1999 1 0
2000 3 0
2001 0 0
2002 2 0
Gjithsej 26 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]