Ridderkerk

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Ridderkerk (kthjellim).


Ridderkerk
—  komuna  —
stema_figuraRidderkerk Netherlands.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Ridderkerk
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°52′12″V 4°36′02″L / 51.87°V 4.60055°L / 51.87; 4.60055 (Ridderkerk)Koordinatat: 51°52′12″V 4°36′02″L / 51.87°V 4.60055°L / 51.87; 4.60055 (Ridderkerk)
Sipërfaqja 25,1 km2
Popullsia 44.826 banorë 2010
Dendësia 1.785,9 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0180
Kodi Postar 2980-2989
Kodi statistikor 0597
Ridderkerk is located in Hollandë
Ridderkerk
Ridderkerk
Ridderkerk – harta_foto
www.ridderkerk.nl

Ridderkerk është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 25.1 km² dhe popullsi 44826 banorë[1]. Ridderkerk është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]